FRENCH PRESS

Dünya genelinde en popüler immersiyon ve kullanımı en kolay demleme ekipmanı.
Bodum 8cup

French press dünyada kahve demlemek için en yaygın olarak kullanılan alettir. Hem klasik, hem de nitelikli filtre kahve demlemek için kullanabilmekteyiz. Yapısal olarak basit bir alettir french press. Cam bir kap ve kahveden öğütülmüş kahveleri ayırmaya yarayacak metal bir filtre ile pistondan oluşmaktadır.

french02

FRENCH PRESS İLE DEMLEME REHBERİ

french03

Frenc Press’inizi önceden bir miktar sıcak suyla durulayın ve suyu boşaltın. Böylelikle cam kabınızın da ısınmasını sağlayacaksınız.

200 ml suyu 94 ° C sıcaklığa getirin. Eğer elinizin altında ısı ölçeriniz yoksa kaynattığınız suyu üstü açık olarak 45 saniye bekletmeniz yeterli olacaktır.

14 gr kahve koyup, French Press’i tartınızın üzerine yerleştirin ve kahvenin darasını alın. Kahvenizin tamamını ıslatmaya dikkat ederek suyu boşaltın.

Pistonu bastırmadan kapağı French Press’e yerleştirin ve 4 dakika demlenmesini bekleyin. Kapağın kapalı olması sıcaklığı koruyacaktır. 

Pistonu yavaşça French Press’in dibine gelene kadar bastırın.

French Press’de tortuyu bardağa aktarmamaya dikkat etmelisiniz. Bu kısım içmek için uygun değildir. Ayrıca French Press ile yaptığınız kahveyi tek seferde kullanmanızı öneririz. Kahve French Press içerisinde kaldığı sürece demlenmeye devam edecek ve özelliklerini kaybedecektir.

BAZI FRENCH PRESS ÖRNEKLERİ