WOODPECK DRIP POT

Bez filtre ile en doğal kahveye ulaşmak için

Hario Wood Neck ince gözenekli ve hassas pamuklu filtre bezi sayesinde uzun bir demleme prosesi sağlar. Bu eşsiz ve kendine has demleme yöntemi sayesinde kahvenizin orijininden gelen aroması, asiditesi ve kompleksitesi olduğu gibi kahvenize geçer. Bu demleme yöntemi sayesinde kahve yağları korunur böylece sonuç zengin ve dolu gövdeli olur. Ölçü kaşığı ve bez filtresi içinden çıkmaktadır.

woodneck01

WOODNECK İLE DEMLEME REHBERİ

woodneck02
woodneckfiltre01

Woodneck, ekipmana özel bez filtre kullanır. Yedek filtrenizi online satış sayfamızdan edinebilirsiniz.

700 ml suyu 94 °C sıcaklığa getiriniz. Eğer elinizin altında ısı ölçeriniz yoksa kaynattığınız suyu üstü açık olarak 45 saniye bekletmeniz yeterli olacaktır.

Woodneck’i bir miktar su ile yıkayınız. Bu işlem filtredeki temizleme, cam hazneyi de demleme sürecinden önce bir miktar ısıtmak için kullanılır.

30-35 gr kahve koyup, Woodneck’i tartınızın üzerine yerleştirin ve kahvenin darasını alın.

Zaman ölçerinizi çalıştırın ve önce 100 gr suyu kahvenizin tamamını ıslatacak şekilde dairesel olarak dökün ve 45 sn bekleyin. Bu işlem kahvenin gazının çıkması ve suya doyması içindir. 

Tekrar 100 gr suyu saat yönünde dairesel hareketlerle önce merkezden kenarlara, sonra da kenarlardan merkeze doğru dökün. Tartınız 500 gramı gösterene kadar 30 saniyede bir 100 gr olarak bu işlemi tekrarlayın.

Yaklaşık 3,5, 4 dakika sonra demleme işleminiz sonlanacaktır. Woodneck’ten bez filtreyi çıkarıp kahveyi servis edebilirsiniz.

Afiyet Olsun.