FİLTRE KAHVE MAKİNESİ

Filtre kahve makinesiyle de nitelikli kahveye ulaşmak mümkün.
Filtre kahve makinesi ile demleme

Filtre Kahve Makinesi ile Demleme, 1970’lerden sonra popülerleşti. Aslında filtre kahve makinesi 1950’li yıllarda bulunmuştu.

Genel çalışma prensibi rezervuardaki soğuk suyu yer çekimi gücü ile elektrikli ısıtıcının suyu 90 °C’ye ısıttığı bölmeye yönlendirip, sonrasında püstürme başlığına taşınarak yavaşça kağıt filtrenin içindeki öğütülmüş kahvenin üstüne akmasına dayanmaktadır.

Filtre kahve makinesi ile demleme

Nitelikli kahvelerde lezzetler, aromalar, temiz, sert ve saf olma gibi nitelikler belirgin olarak hissedilebilir. Bu nedenle genelde manuel nitelikli kahve demleme metotları tercih edilmesi tavsiye edilmekle birlikte filtre kahve makineleriyle de nitelikli kahve demlemek mümkündür.

Son yıllarda nitelikli kahve için ön plana çıkmış en popüler filtre kahve makinesi sayfamızda da görselin kullandığımı Moccamaster markalı olandır.

DOĞRU ÖĞÜTME

Filtre kahve makinesi ile kahve demek daha kolaydır.

Dikkat etmeniz gereken en önemli konu kahvenizi demlemeden hemen önce doğru öğütmektir.

FİLTRE KAHVE MAKİNESİ İLE DEMLEME REHBERİ

Filtre kahve makinesi ile demleme
elektrik03

Filtre kahve makineleri klasik kağıt filtreler kullanmaktadır.

Filtre kahve makinesi ile demleme

Kağıt filtreyi 200 ml suyla iyice yıkayın. Bu işlemin amacı kağıt filtrenin tadının kahveye geçmesini önlemektir. Kahvenizi filtreye koyun.

Filtre kahve makinesi ile demleme

Suyu rezervuara koyun. Bu işlemi kahveyi koymadan önce koyup, makineyi kahvesiz de çalıştırabilirsiniz.

Filtre kahve makinesi ile demleme

Tercih ettiğiniz bir zamana makineyi programlayın veya hemen demleme için makinenizi çalıştırın.

Bu demleme süreci makineye de bağlı olarak 5 dakika gibi bir süre alacaktır. Öte yandan kahveniz demlendikten sonra makinede uzun süre bırakmamalısınz ve 30 dakika içinde tüketmelisiniz. Bu süreden sonra kahve okside olur ve bozulur.

Filtre kahve makinesi ile kahve demleme
BeanOfMe Nitelikli Kahvelerini

KAPSÜL MAKİNELERİNDE DE KULLANABİLİRSİNİZ!

Kapsül kahve yapmak için üretilen ve bir çoğumuzun evinde bulunan kapsül makinelerinde nitelikli kahve yapmak için tek yapmanız gereken bu makinelere uygun kapsül aparatlarından edinmek. Böylelikle hem daha ekonomik, hem de daha nitelikli kahveye elinizdeki makine ile de ulaşmanız mümkün. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TAVSİYE

Filtre kahve makinesi ile demleme için Brezilya Fazenda Dona Nenem kahvemizi tavsiye ediyoruz.

Brezilya Fazenda Dona Nenem, gövdeli, tatlı aroması ve çok yönlü asiditesiyle kaliteli kahve severlere ideal bir seçenek olarak öne çıkan kahvelerimizden biridir. Kahvenizi yudumlarken hoş bir tatlılık, mükemmel bir kompleks tat, yumuşak fındık karaktertiği ve çikolata notalarını keşfedecek, nitelikli kahve içmenin keyfini yaşayacaksınız.

Beanofme Brezilya Yellow Bourboun