Kahve

BeanOfMe Blend Dünyası

Blend Kahve Nasıl Yapılır

Blend Kahve Nasıl Yapılır? Bir sanattır kahve çekirdeklerini harmanlamak. Belirgin kuralları yoktur, deneyim ve tecrübe gerektirir. Harmanlanmış bir kahvede hedef, içeriğinde kullanılan her bir çekirdeğin farklı karakteristiklerini bir araya getirerek toplamda daha iyi bir profil ortaya çıkarmaktır.

Uzman kahve kavurucusu BeanOfMe olarak biz, aromaları hissedilir temiz kahve arayışı olan kahve meraklılarının ilgisini çeken yeni nesil bir kahve kavurma tekniği olan AİR ROASTİNG yöntemiyle bugüne kadar özenle kavurduğumuz ve tadımlarını yaptığımız Organik Kahve Tarımı prensipleri ile üretilmiş yüzlerce çeşit Nitelikli Kahve çekirdekleriyle elde ettiğimiz tecrübeye dayanarak özel harman kahveler hazırlamaya çalışıyoruz.

Blend hazırlama bizim için profesyonel iş tanımından öte severek zamanımızı ve emeğimizi sunduğumuz bir hobi ve kendi içimizde de en iyi, en keyifli harmana ulaşmak için verilen tatlı bir yarış.

Blend Kahve Nasıl Yapılır? İyi bir Blend Kahveye ulaşmak için Brezilya, Hindistan, Dominik, Meksika, Peru ve Panama kahvelerinin gövde ve tatlılığını alıyor tabanı kuruyoruz, Kolombiya, Kosta Rika, Guatemala ve Venezuela gibi mayhoş notlara sahip kahvelerden bir tutam ekliyoruz, Kenya, Yemen, Zimbabwe ve Zambiya gibi yüksek asitli kahveler ile Blendi bağlıyor ve parlatıyoruz, meyve, çiçek aromalarını çalıyoruz, Asya Pasifik’in Sumatra, Sulawesi, Java, Doğu Timor kahveleri ile birlikte de Blendi zenginleştiriyor, esrarengiz tatlar dahil ediyoruz, Yeni Dünya’nın Papua Yeni Gine kahveleriyle heyecanlanıyor, Etiyopya Yirgacheffe ile kahvenin yabani ve doğal olarak yetiştiği o geçmiş günlere yolculuk yapıyoruz.

Tabii bu çeşitlilik içerisinde hangi kahvenin lezzetinin, notalarının diğer bir kahveyi nasıl etkilediğini bulmaya çalışıyoruz. Bazen sadece iki farklı kahve çekirdeğini harmanlayarak aradığımıza ulaşıyor, bazen beş altı ayrı kahve çekirdeğiyle eğlenceli bir rekabete giriyor, harmana girecek çekirdek oranları arasında dans ediyoruz.

En güzelini yaratabilmek için kimi zaman daha az kavuruyoruz, kimi zaman daha fazla… Ancak iyi ve nitelikli kahvenin barındırdığı üstün nitelikleri kaybetmemek için hiçbir zaman gereğinden fazla kavurup, niteliklerinin kaybolmasına izin vermiyoruz.

Sonuçta öncelikle kendimizin keyifle tüketebileceği ve bütün iyi ve nitelikli kahve severlere gururla sunabileceğimiz BeanOfMe Blend Kahveleri oluşturuyoruz.

Bir yanıt yazın